Loading

En garanti marine sosları nelerdir?

Mutfağınızda kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bilinen iki adet marinasyon sosu vardır. Bu soslar etin lokum gibi olmasına yardımcı olur.
Karabiber ve tuz marine sosu: Etin tadını bozmadan aromatik bir lezzet kazandıran oldukça ekonomik ve lezzetli bir marinasyon
Gerekli malzemeler: 1,5 yemek kaşığı kaya tuz, çeyrek yemek kaşığı sarımsak, 50 ml. su, 50 ml. zeytinyağı, 2 yemek kaşığı sirke, 2 yemek kaşığı taze çekilmiş karabiber. Karıştırın ve etinizi 4-8 saat arası marinede dinlendirin.

Balzamik sirke marine sosu: Farklı malzemeleri içeren hazırlanışı kolay bir marine tekniği. Yaklaşık 2 saat marine süresi için yeterlidir.

Gerekli malzemeler: Minik parçalara ayrılmış 2 adet orta boy soğan, 1 yemek kaşığı kurutulmuş kekik, çeyrek su bardağı soya sosu, 3 yemek kaşığı esmer şeker, 2 yemek kaşığı balzamik sirke ve 80 ml. zeytinyağı. Karıştırın ve etinizi sosla iyice dinlendirin.

icon-marker icon-kasap icon-manav icon-sarkuteri icon-firin icon-incele icon-arrow-left icon-arrow-right icon-bulten icon-facebook icon-twitter icon-mail icon-phone icon-fikrialem icon-indir icon-youtube-play icon-google-plus icon-linkedin icon-search-plus icon-instagram